YURT YÖNETİCİ AKADEMİSİ YENİ DÖNEMİ BAŞLADI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
10 Kasım 2020 Salı
Yurt Yönetici Akademisi Yeni Dönemi Başladı


Yurt Yönetici Akademisi yeni dönemi Genel Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Hızır Murat Köse'nin açılış dersiyle başladı: Gelecek Hedeflerimiz ve Türkiye'nin 2050 Vizyonu 

Yurt Yönetici Akademisi, gençlik lideri ve eğitim yöneticisi olan yurt idarecilerinin kişisel ve mesleki yetkinliklerini desteklemek üzere, bünyesinde zengin eğitim içerikleri bulunan sertifikalı bir programdır. Program ile İlim Yayma Cemiyeti ve çeşitli STK’ların yurtlarında görev yapan yurt yöneticilerinin eğitim yöneticisi olarak mesleklerinin gerekliliklerine ilişkin temel formasyonu kazanmalarına destek sağlanması amaçlanmaktadır.  

Programın içeriği Milli Eğitim Bakanlığı, “Özel Öğrencı̇ Barınma Hı̇zmetlerı̇ Yönetici Sertifika Programı” müfredatına göre hazırlanmaktadır. Programın ayırıcı özelliği, eğitim içeriklerinin pratik yurt işleyişine uyarlanarak aktarılıyor olmasıdır. Ayrıca eğitimler için haftanın bir günü kullanılarak, çalışanların iş akışlarını sürdürebilmelerine, gerekli okumaları yapabilmelerine ve grup etkinliklerine zaman ayırabilmelerine imkân sağlanmaktadır. 

Program, İstanbul’da görev yapan yurt yöneticilerine yönelik Kasım – Nisan ayları arasında 130 saat olarak gerçekleştirilmektedir.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]