BAŞKANIN MESAJI

Anasayfa Hakkımızda Başkanın Mesajı
08 Kasım 2018 Perşembe
Başkanın Mesajı

1951 yılında 68 hayırseverimizin gönül birliğiyle kurduğu Cemiyetimiz, o gün bugündür, ilim yolundaki gayretlerin, amaçların en yücesi olduğunun şuuruyla, toplumun hiçbir kesimini ayırt etmeksizin, ilim taliplilerine aralıksız hizmeti kendine görev bilmiştir. 

İyi yetişmiş insanın donanımı, duyarlılığı ve yetkinliği ile kendisine ve içinde bulunduğu ortama değer katacağının idrakinde olan Cemiyetimizin ana hedefi, öz değerlerine bağlı, vatanını, milletini seven ve kültürel mirasına sahip çıkan, aynı zamanda dünya medeniyetinin ulaştığı seviyeyi de idrak eden gençler yetiştirmektir.

1951 yılında başlayan gayretli çalışmalar Türkiye genelinde birçok şubesi ile nice hayırlı, bereketli ve güzel hizmetlere vesile olmuş, bugün Edirne’den Van’a kadar uzanan güçlü bir zincirin halkalarını oluşturmuştur. Çünkü ülkenin tüm gençleri bizim gençlerimiz, bizim geleceğimizdir.

Bugün Türkiye’nin tüm illerinde İlim Yayma Cemiyeti’nin bir şubesi ile karşılaşmanız mümkündür. İlim Yayma Cemiyeti; geleceğe inancını destek verdiği pırıl pırıl gençlerden, güvenilirliğini, yarım asrı aşan görkemli geçmişinden, gücünü ise aynı hizmet aşkını taşıyan destekçilerinden almaktadır.

21. yüzyılı inşa edecek, iyi yetişmiş, bilgi ve beceri ile donatılmış, yolunu geçmişinin birikimi ile aydınlatan, ülkesinin sevdalısı, bilgi çağını kuracak, sadece kendisi için değil tüm insanlık için ümit olabilecek bir gençlik için büyük bir sorumluluk ve gayretle hizmet vermeye devam ediyoruz.


Yusuf TÜLÜN

Genel Başkan

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]