YAZ ETKİNLİKLERİ PROGRAMI TÜRKİYE GENELİ 123 ŞUBEDE BAŞLADI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
02 Temmuz 2024 Salı
YAZ ETKİNLİKLERİ PROGRAMI TÜRKİYE GENELİ 123 ŞUBEDE BAŞLADI

Her yıl eğitim-öğretimin bitmesiyle oluşturulan yaz etkinlikleri programı, bu yıl Türkiye geneli 123 şubede faaliyete başladı. Toplamda 8640 öğrencinin katıldığı yaz etkinlik programı, ilkokuldan liseye kadarki farklı yaş gruplarında yer alan öğrencilere yönelik eğitim ve etkinlikler içermektedir. Bu program, dini bilgilerin öğrenilmesi ve pekiştirilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Programda Kur'an-ı Kerim ve mealinin yanı sıra, Peygamber Efendimizin hayatı, ahlaki değerler, ibadetler ve diğer dini konularda eğitimler verilmektedir.

Etkinlikler, uzman eğitmenler tarafından yönetilmekte ve interaktif bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar, dini bilgilerini güçlendirirken aynı zamanda sosyal etkileşimlerini artırma fırsatı bulmaktadır. Program kapsamında düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlikler arasında, spor etkinlikleri, sanatsal faaliyetler, geziler ve kamplar da bulunmaktadır.

Hafta içi uygulanan programın öğlene kadarki kısmında değerler eğitimi, öğleden sonraki kısmında ise oyun ve etkinlikler yer almaktadır.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]