TÜRKİYE BULUŞMALARI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
11 Kasım 2022 Cuma
TÜRKİYE BULUŞMALARI

İLİM YAYMA CEMİYETİ olarak ülkemizde ve dünyanın farklı bölgelerinde kendi alanlarında öncülük yapan, çalışmalarıyla ufuk açan, topluma kişilikleriyle model olan, ilim, fikir, sanat, siyaset ve iş insanlarının davet edileceği “Türkiye Buluşmaları” adı altında bu öncü isimlerin tecrübe ve birikimlerinin aktarılması adına ülke geneline hitap eden toplantılar yapılacaktır. 

Türkiye Buluşmaları  başlığıyla yürütülecek olan konferansların amacı ülke ve dünya çapında tanınırlığı olan düşünür, akademisyen, siyasetçi, sanatçı ve iş dünyasının önemli isimlerinin alanlarıyla ilgili birikim ve tecrübelerini geniş toplum kitleleriyle buluşturacak bir platform oluşturmaktır. Bu konferanslarda esas olarak ülkemizin, Müslümanların ve insanlığın çözüm bekleyen ortak problemlerine yönelik önerileri ve daha iyi bir dünya için ortaya konulacak teklifler ele alınacaktır. Konferansa davet edilecek konuşmacılar, bu konularda derinlikli bilgi sahibi, zamanın ruhuna ve günün ihtiyaçlarına yönelik bilgi üreten ve düşünen kişilerden oluşacaktır.  İlim Yayma Cemiyeti’nin, Ülkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunma” misyonu ve “İlim Yayma Cemiyeti’ni, eğitim ve kültür alanında uluslararası standartlarda kaliteli ve modern hizmet veren; uluslararası sivil toplum kuruluşları arasında etkili ve prestij sahibi olan bir kurum haline getirme” vizyonuna uygun olarak programda farklı alanlardaki temel meseleler tartışılacaktır. 

Kısaca bu program, ülke ve dünya çapında bilinirliği olan isimlerle ülkemizin, Müslümanların ve insanlığın ortak meselelerine yönelik çözüm arayışlarını geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Bugüne kadar ülkemizdeki sivil toplum çalışmalarının gelişimine öncülük etmiş, ülke eğitim sistemine nitelik ve nicelik yönüyle önemli katkılar yapmış olan İlim Yayma Cemiyeti, bu programla farklı konulardaki çözüm önerilerini ve teklifleri kamuoyunun gündemine taşıyarak, toplumsal farkındalık düzeyini artırmayı hedeflemektedir. Programın bir diğer hedefi ise kurumumuzun bilinirliğinin toplumun daha geniş kesimlerine taşımaktır.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]