YURT YÖNETİCİ AKADEMİSİ

Anasayfa Projeler Yurt Yönetici Akademisi
Yurt Yönetici Akademisi

Yurt Yönetici Akademisi, gençlik lideri ve eğitim yöneticisi olan yurt idarecilerinin kişisel ve mesleki yetkinliklerini desteklemek üzere, bünyesinde zengin eğitim içerikleri bulunan sertifikalı bir programdır. Program ile İlim Yayma Cemiyeti ve çeşitli STK’ların yurtlarında görev yapan yurt yöneticilerinin eğitim yöneticisi olarak mesleklerinin gerekliliklerine ilişkin temel formasyonu kazanmalarına destek sağlanması amaçlanmaktadır. 


Programın içeriği Milli Eğitim Bakanlığı, “ÖzelÖğrencı̇ Barınma Hı̇zmetlerı̇ Yönetici Sertifika Programı” müfredatına göre hazırlanmaktadır. Programın ayırıcı özelliği, eğitim içeriklerinin pratik yurt işleyişine uyarlanarak aktarılıyor olmasıdır. Ayrıca eğitimler için haftanın bir günü kullanılarak, çalışanların iş akışlarını sürdürebilmelerine, gerekli okumaları yapabilmelerine ve grup etkinliklerine zaman ayırabilmelerine imkân sağlanmaktadır. 

Program, İstanbul’da görev yapan yurt yöneticilerine yönelik Kasım – Nisan ayları arasında 130 saat olarak gerçekleştirilmektedir.


İstanbul dışında görev yapan yurt yöneticilerine yönelik ise “Yurt Yönetici Akademisi Anadolu” programı gerçekleştirilmektedir. Yaz aylarında gerçekleştirilen program, 2 hafta boyunca devam etmektedir.

İZU Sürekli Eğitim Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen programı başarıyla tamamlayan katılımcılara Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifikası verilmektedir. 


Eğitim Başlıkları:

Mevzuat Bilgisi

Yurt Yönetimi

Barınma ve Beslenme Hizmetleri

Güvenlik

Çocuk, Ergen, Genç ve Aile

Protokol ve Yazışma Kuralları

Yurt Modülü

Adab-ı Muaşeret ve Temsil Bilinci

Eğitici Oyunlar ve Drama 

Yatılı Eğitim Tarihi

Kurum Kültürü

Söyleşiler

STK’lar ve Sosyal Sorumluluk Çalışmaları

Uygulama Etkinlikleri   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]