MERZİFON ŞUBEMİZ, MERZİFONLU GENÇLERİMİZE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Anasayfa Haberler Haber Detayı
11 Aralık 2019 Çarşamba
Merzifon Şubemiz, Merzifonlu Gençlerimize Hizmet Vermeye Devam Ediyor

İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şubemiz, Merzifonlu halkımıza ve gençlerimize hizmet vermeye devam ediyor.

2007 yılından itibaren, birçok eğitim ve kültür hizmetine imza atmış bulunan İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şubemiz, özellikle gençlerimize yönelik faaliyetlerine devam etmektedir. Bu faaliyetler içerisinde; eğitim seminerleri, konferanslar, halka açık tefsir ve hadis sohbetleri, gençlere yönelik sportif faaliyetler, kültürel geziler, okuma kampları, yaz kursları, üniversiteye hazırlık kursları, rehberlik faaliyetleri ve maddi durumu kısıtlı olan kapasiteli öğrencilerimize yönelik olarak verdiğimiz burslar yer almaktadır.

Cemiyet binamızda, gençlerimizin hiçbir maddi kaygı duymadan faydalanabilecekleri bilgisayar salonu, kütüphane, çok amaçlı salon ve etüt salonları oluşturulmuş olup gençlerimizin yoğun talepleri olabildiğince karşılanmaya çalışılmaktadır. Haftada yaklaşık olarak 100-150 arasında gencimiz cemiyetimizin hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ayrıca binamızın çatı katında planlamakta olduğumuz konferans ve sinema salonumuz da en kısa zamanda tamamlanarak gençlerimizin hizmetine sunulacaktır.

2013 ve 2014 yıllarında gençlik projeleri destek programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şubemiz, Merzifon ilçemizde maddi ve sosyal kısıtlılığı olan yaklaşık 3000 gencimizin sosyal faaliyetlere katılması, topluma kazandırılması, ders başarılarının artırılması, kişisel sosyal ve kültürel gelişimlerinin desteklenmesi, gençlerin aileleri ile ve toplumla iletişimlerinin daha sağlıklı hale getirilmesi, internet, bilgisayar ve teknolojinin doğru kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi sağlanmıştır.

Bu faaliyetler içerinde en uzun süreli olarak devam ettirdiğimiz eğitim seminerleri büyük bir önem arz etmektedir. Bu eğitim seminerleri çerçevesinde; gençlerimize yönelik seminer faaliyetleri, kitap okuma kritikleri ve rehberlik faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. 20’ye yakın gönüllü eğitimci kadromuzla ve halkımızın bizlere sağladığı maddi ve manevi katkılarla birbirinden değerli birçok faaliyete imza atılmıştır. Merzifon Şubesi olarak eğitim seminerlerimizle desteklediğimiz öğrencilerimiz, TYT ve AYT sınavlarında üstün başarılar elde ederek bizleri ve camiamızı mutlu etmiştir. Bu sene ve geçen yıl mezun olan öğrencilerimizden bazıları Boğaziçi üniversitesi elektrik ve elektronik, Boğaziçi üniversitesi endüstri mühendisliği, İTÜ uçak ve gemi mühendislikleri, elektrik ve elektronik mühendislikleri, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Selçuk üniversitesi hukuk fakültesi Uludağ üniversitesi tıp fakültesi, bolu üniversitesi tıp fakültesi, Eskişehir üniversitesi tıp fakültesi Marmara ilahiyat gibi ülkemizin önemli üniversitelerinin güzel bölümlerini kazanarak insanımıza ve insanlığa hizmet etmek için yola çıkmış olmaları bizleri fazlasıyla heyecanlandırmıştır. Bu gençlerimizin sayısının artması için cemiyetimiz, gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

Her gün sabah  10:00-21:00 saatleri arasında hizmet veren Cemiyetimiz, Yeni eğitim ve öğretim yılında da halkımıza ve özellikle de gençlerimize hizmet vermenin mutluluğunu yaşamaktadır.

Cemiyetimiz, sizlerden güç alarak ve sizlerle birlikte daha güzel hizmetlere imza atmanın heyecanını her daim canlı tutmaktadır. Cemiyet olarak, verdiğiniz samimi katkılardan dolayı sizlere en içten teşekkürlerimizi sunar,  hayatınızın bereketli olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederiz… Selam ve Dua ile…

Adresimiz: Cumhuriyet Caddesi, Medrese camii karşısı Şair Nedim sokak, No/3 Merzifon

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]