MARİFET OKULU PROJESİ’NDE 1. DÖNEM SONUNA GELİNDİ…

Anasayfa Haberler Haber Detayı
27 Ocak 2020 Pazartesi
Marifet Okulu Projesi’nde 1. Dönem Sonuna Gelindi…

Türkiye genelinde 36 şubemizde uygulanan Marifet Okulu Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Uygulamada Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve olay-yorum dersleri yer almaktadır. Derslerin yanında el becerileri, sanat etkinlikleri, tarih-kültür ve meslek gezileri, motivasyon uygulamaları da yapılmaktadır.

Siirt Şubesi’nde bu haftada dolu dolu etkinlikler vardı. Meslek tanıtımı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimiz köklü bir geçmişi bulunan ve maalesef artık usta bulma noktasında güçlük çekilen mesleklerden biri olan bakırcılığı yakından tanımış oldular. Bakır ustası Bahattin Bey hem öğrencilerimizi bilgilendirdi hem de hünerlerini sergiledi.  

Ayrıca ‘Hediyeleşmek Sünnettir’ sloganıyla yapılan hediyeleşme etkinliğinde ise öğrenciler birbirlerine çeşitli hediyeler verdiler. 

Sultanbeyli Şubesi’nde öğrencilerin el becerilerine yetkinlik kazandırmak için etkinlik dersinde “Kaligrafi” çalışması yapıldı. Meslek gezileri kapsamında ise İstanbul İtfaiyesi ziyaret edildi. Yapılan ziyaretle birlikte öğrencilerimizde itfaiyecilik mesleğine farkındalık oluştu.

Şırnak Şubesi, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Kızılay ile ortaklaşa gerçekleştirilen programda ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtımı yapıldı. Gençlerimiz kapı kapı, sokak sokak dolaşarak insanların yüzlerinde tebessüm, kalplerinde mutluluk oldular. 

Diğer bir sosyal sorumluluk çalışmasında ise Kars Şubesi ‘Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’ ni ziyaret etti. Gençlerimiz, hastalara acil şifa temennilerinde bulunarak beraberinde getirdikleri çiçekleri hediye ettirler.

Konya Şubesi, motivasyon uygulamaları kapsamında kapalı havuz etkinliği gerçekleştirirdi. Marifet Okulu gençleri kış ayında yüzmenin tadını çıkararak keyifli vakit geçirdiler.

Tatilden sonra tüm heyecanıyla devam edecek Marifet Okulu Projesi’nde görüşmek üzere…

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]