MARİFET OKULU PROJESİ’NDE 2. DÖNEM HEYECANI…

Anasayfa Haberler Haber Detayı
19 Şubat 2020 Çarşamba
Marifet Okulu Projesi’nde 2. Dönem Heyecanı…

Türkiye genelinde 36 şubemizde uygulanan Marifet Okulu Projesi tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor. Uygulamada Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve olay-yorum dersleri yer almaktadır. Derslerin yanında el becerileri, sanat etkinlikleri, tarih-kültür ve meslek gezileri, motivasyon uygulamaları da yapılmaktadır.

Yarıyıl tatili ve kış kamplarının ardından Marifet Okulu Projesi ikinci dönemine başladı.

Karamürsel Şubesi 2. döneme veli toplantısıyla başladı. Gerçekleştirilen toplantıda veliler ile birinci dönemin değerlendirmesi yapılırken, yeni dönem içinde öneri ve talepler ele alındı. Toplantı, velilere ikram edilen öğle yemeği ile sona erdi.

Çorlu Şubesi ise yeni döneme sosyal sorumluluk çalışması ile giriş yaptı. Öğrencilerimiz, soğuk kış günlerinde sıcak yuvaya ihtiyaç duyan sokak hayvanlarına duyarsız kalmadı ve ahşap malzemeden hayvan barınakları oluşturdu.

Afyon Şubesi ikinci döneme “sevgi” ders başlığı ile başladı. Sevgi konusunu ile ilgili metinler ve görsel materyaller üzerinden işlenen derslerin ardından etkinlik dersinde de kız öğrencilerimiz okçuluk eğitimi aldılar.

Aydın Şubesi etkinlik dersinde öğrencilerin el becerisini geliştirmek adına quilling etkinliği gerçekleştirdi. İşlenen dersler ve yapılan etkinliğin ardından Bocce Turnuvası yapıldı. Turnuva sonrası dereceye giren takımlar ödüllendirildi.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]