İSTANBUL ORTAÖĞRETİM VE YÜKSEKÖĞRETİM YURTLARINDAN MEZUNİYET TÖRENİ

Anasayfa Haberler Haber Detayı
30 Mayıs 2024 Perşembe
İstanbul Ortaöğretim ve Yükseköğretim Yurtlarından Mezuniyet Töreni

İlim Yayma Cemiyeti’ne ait İstanbul’daki yurtlarda kalan öğrenciler için mezuniyet programı düzenlendi. Uzun bir eğitim maratonunu başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen mezuniyet programında eğitim ve yurtta yaşadıkları süreçleri ve sevinçleri arkadaşlarıyla paylaşmış oldular.

Ortaöğretim yurtlarından mezun olan erkek öğrenciler için Yusuf Türel Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdunda düzenlene programa 14 ortaöğretim yurdundan 462 mezun öğrenci katıldı. Programda mezun öğrencilerin konuşmalarına yer verildi.

Yükseköğretim yurtlarından mezun olan erkek ve kız öğrenciler için İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezinde mezuniyet programı düzenlendi. 12 yükseköğretim kız yurdundan 182 kız öğrencinin katıldığı programa İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali İhsan Kahraman, Metin Özdemir, Genel Sekreter Av. Sıddık Eraslan ve Yazar Sibel Eraslan katıldı. Yazar Sibel Eraslan’ın öğrencilere hitap ettiği program, öğrencilerin sahne gösterileri ve konuşmalarıyla son buldu.

14 yükseköğretim erkek öğrenci yurdundan ise 210 mezun öğrencinin katıldığı programa İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali İhsan Kahraman, Selçuk Kar ve Prof. Dr. Ahmet Akın katıldı. Program ödüllü kahoot yarışması, sahne gösterileri ve öğrenci konuşmalarıyla son buldu.

Mezuniyet programına katılan toplamda 864 mezun öğrenciyle mezuniyet belgesi ve hediyeler takdim edildi.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]