İLİM YAYMA CEMİYETİ KASTAMONU ŞUBESİ 50. YILINI KUTLADI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
26 Şubat 2024 Pazartesi
İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi 50. Yılını Kutladı

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi, 50. Yıldönümü ve İstiklal Yolunda Şehit Şerife Bacı 3’üncü Şiir Yazma Yarışması ödül törenini Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Programa; İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Ak Parti Milletvekilleri Halil Uluay, Serap Ekmekci, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Uyanık yaptı. Sonrasında Ak Parti Milletvekili Serap Ekmekci, Ak Parti Milletvekili Halil Uluay, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ve Kastamonu Valisi Meftun Dallı birer konuşma yaptılar.

Tülün konuşmasında; “Cemiyetimiz 1951 yılında 68 babayiğit tarafından kuruldu. 75’inci yılımıza doğru gittiğimiz bu süreç içinde binlerce öğrenciye hizmet vermeye devam ettik. Binlerce öğrenci yetişti. Bunların içinde Cumhurbaşkanları, Belediye Başkanları, Akademisyenler, bürokraside başarılılar çıktı. Türkiye bugün inanılmaz işleri başaran kadrolarıyla göğsümüzü kabartıyor. O gün 68 babayiğidin yola çıkarken, bu cemiyeti kurmasında tek bir nokta vardı. Bu ülkeye güzel insan yetiştirmek, maneviyatını bilen, Rabbine bağlı, Kur’an’ın hükmünü kendine onun ruhuna sarmış olan insanlar yetiştirmek. Şimdi biz yarının kahramanlarını hazırlıyoruz. Milli ve manevi değerlerini kuşanarak vatanını seven, ülkesine sevdalı, devletine saygılı bayrağına aşık gençler yetiştirmek.” dedi. 

Program İstiklal Yolunda Şehit Şerife Bacı 3’üncü Şiir Yazma Yarışması’nın ödül töreniyle son buldu.


   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]