GELECEĞİN EĞİTİMCİLERİ VİZYON PROGRAMI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
25 Eylül 2019 Çarşamba
Geleceğin Eğitimcileri Vizyon Programı


2019-2020 Eğitim öğretim döneminde ikinci yılına başlayacak olan “Geleceğin Eğitimcileri Vizyon Programı”  Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği’ ile İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi'nin  birlikte yürüttüğü çalışmalardan biri.  Program EBSAD'ın uzun yıllar tüm Türkiye’de uyguladığı “Öğretmenlik Vizyon Programları” ile kazandığı tecrübe ve sahada tespit edilen ihtiyaçlardan ilham alınarak geliştirildi.


EBSAD,  milletçe mesut olmanın imkânlarını arayan ve buna hizmet eden bir değerler manzumesine yaslanmaktadır. Millet olarak maddi ve manevi tekâmül etmemizin çaresini eğitim sahasında görmekteyiz. Bu sahada sergilenecek her neviden gayretin istikbalimiz ve istiklalimiz ile doğrudan ilişkisi olduğunu düşünüyoruz.


Öğretmene ve eğitime değer veren toplumların tarih sahnesinde edindikleri saygın konumlarını burada hatırlamakta fayda var. Bu amaçla geleceğin eğitimcileri ile birlikte geleceğin Türkiye’sinde oluşacak manzarayı bugünden şekillendirmek istiyoruz.


Ülkesini, milletini, insanlığı kendisine dert edinmiş, mücehhez, münevver ve idealist muallimlerin yetişmesine katkı sunmak istiyoruz. Amacımız, maarif davamızın öncülerinin yetişmesine imkân sunmaktır.


Başvuru için aşağıdaki adresi tıklayınız:

http://www.ebsad.org/gelecegin_egitimcileri_programi_istanbul_da_okuyan_ogrenciler_icin