AYDIN’DA CİHANOĞLU BİLGİ VE KÜLTÜR EVİ GENÇLERİN BULUŞMA NOKTASI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
12 Eylül 2019 Perşembe
Aydın’da Cihanoğlu Bilgi ve Kültür Evi Gençlerin Buluşma Noktası


İlim Yayma Cemiyeti Aydın Şubemiz, Cihanoğlu Bilgi ve Kültür Evinde, yaptığı faaliyetler ile Aydınlıların ilgisini çekmeye devam ediyor. 

İlim Yayma Cemiyeti Aydın Şubesinin girişimiyle; Restorasyonu Cemiyetimiz tarafından yaptırılan Cihanoğlu Külliyesi 2 seminer salonu, 10 atölye odası, 7 çalışma odası, 1 toplantı odası, 1 kitap kafe, 2 kütüphane ile Cihanoğlu Bilgi ve Kültür Evi olarak, 2011 yılında Aydınlıların ve Aydın’da okuyan öğrencilerin ve gençlerin istifadesine sunulmuş oldu. Her gün sabah 09.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veren Cihanoğlu Bilgi Evinde, Etüt kulüplerinde uzman öğretmenlerimizle öğrencilerin derslerine yardımcı oluyor, ayrıca geleneksel sanatlarda alanında uzman hocalardan Hüsn-ü Hat, Ebru, Tezhip, Ahşap Boyama, Rölyef, Kat’ı branşlarında usta çırak ilişkisinde kurslar düzenleniyor, İngilizce, Arapça, Osmanlıca Dil atölyelerinde kendilerini geliştirmelerine imkan sağlanıyor. Öğrenciler Satranç, Futbol, Masa Tenisi, Mangala Kulüplerinde Akıl, zeka ve spor oyunlarıyla kendilerini keşfediyorlar.

Eğitime destek programları (Etüt, Matematik, İngilizce, Arapça, Osmanlıca vb.), Geleneksel El Sanatları (Hat, Ebru, Tezhip vb.) Atölyeleri, Aile seminerleri, Konferanslar, Tefsir, Kıraat ve Tecvid, Hadis, Fıkıh, Akaid ve çeşitli eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü Cihanoğlu Bilgi Evinde bu güne kadar 7.500 ün üzerinde öğrenci, genç ve aile gerçekleştirilen faaliyetlerden istifade etti. Cihanoğlu Bilgi Evindeki kulüp ve atölye çalışmaları Aydınlıların yoğun ilgisi ve talebleriyle faaliyetlerine 12 ay boyunca devam ediyor. Kurs, Atölye ve Kulüp kontenjanları sınırlı olup, talep yoğunluğu nedeniyle kısa sürede dolmaktadır. Ayrıca binerce kitap, Kütüphane ve Kitap Kafede gelen konukların istifadesine sunuluyor. Cihanoğlu Bilgi Evinde, Aydınlıları; bilim, tarih, kültür, edebiyat, felsefe, coğrafya, ilahiyat, dünya klasikleri ve roman vb. alanlarda kitaplarla buluşturuyor.

Öğrencilerin, gençlerin ve ailelerin vakitlerini dolu dolu ve faydalı bir şekilde geçirmeleri, kendilerini geliştirmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri için düzenlenen faaliyetlerimiz sizlerin katılımıyla devam ediyor.

Adresimiz; Köprülü Mahallesi Çankaya Caddesi No:50 Efeler/AYDIN