AVCILAR ŞUBEMİZDEN ÖDÜLLÜ İLMİHAL YARIŞMASI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
02 Mayıs 2019 Perşembe
Avcılar Şubemizden Ödüllü İlmihal Yarışması

Avcılar İlim Yayma Cemiyetinin düzenlediği ortaokullar arası Ödüllü İlmihal Yarışmasının kazanları için Avcılar Okyanus Kolejinde ödül töreni gerçekleştirildi.


Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Seyfettin Yazıcı’nın İslam İlmihali kitabı üzerinden iki aşamalı yapılan sınava imam hatip ve ortaokullardan yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı.


İlk sınavı başarı ile geçen 420 öğrencinin final sınavına girebildiği yarışmada finalde başarılı olan 30 erkek ve 30 kız öğrenciye 

1. 1. Ödülü Laptop (2 Adet)

2. 2,3,4. Ödülü Tablet (6 Adet)

3. 5,6,7,8,9,10 Ödülü Akıllı Saat (12 Adet)

4. 11-30. Ödülü 75 TL Kırtasiye Hediye Çeki (40 Adet )nden oluşan ödülleri programa katılan davetliler tarafından takdim edildi.


Yarışmanın birincileri, Borusan Ortaokulu öğrencisi Selma Nur Tosunoğlu ödülünü Avcılar Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’dan alırken Şehit Tahsin Gerekli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Omar Yaser ödülünü İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Altunöz’den aldı.


Programın açılışında söz alan Avcılar Şube Başkanı Abdulllah Zerrar Cengiz, İnsan sevgisinden yoksun yetişen nesillerinciddi başarılar elde edebileceklerini ancak Allah ve Peygamberi ile tanışmayan bu nesillerin ürettikleri bilim ve teknoloji ürünlerinin dün Hiroşima’da bugün Suriye ve Afganistan’da insanlara hayır yerine felaket getirmesine vesile olabildiklerini dikkat çekti.


Avcılar ilçesinde küçük ancak samimi işler yapma gayreti ile yola çıktıklarını kaydeden Cengiz, 2018-2019 eğitim yılında 


“Babalar ve Oğulları Sabah Namazında Buluşuyor” 

teması ile her ay Avcılar’daki farklı bir camide gençlerle sabah namazı programı,


“İftara Misafirim Var” temasıyla

 Türk ve misafir öğrencilere toplu iftar vermek yerine bu öğrencilerin aile sıcaklığını yaşayabileceği ev ortamında iftar etmelerini sağlamak gibi küçük ama samimi programlar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.


İstanbul’da ilk kez Avcılar İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen İlmihal Yarışması ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Altunöz, İlim Yayma Cemiyetinden Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Yavuz Baysan, Yönetim Kurlu Üyesi Fahri Şahin, Bölge Başkanı Mücahit Günaydın, Avcılar İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Stk Başkanları, İYC Avcılar Yönetim Kurulu üyeleri okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]