ADIYAMAN ÇADIRKENTTE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

Anasayfa Haberler Haber Detayı
23 Şubat 2023 Perşembe
ADIYAMAN ÇADIRKENTTE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

Türkiye’yi derinden etkileyen ve 10 ilimizde ağır etkiler bırakan yüz yılın felaketi olarak nitelendirilen depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor.

İlim Yayma Cemiyeti depremin yaşandığı ilk günden itibaren Türkiye’deki 179 şubesiyle birlikte sahada her türlü yardım ve destek çalışmalarını sürdürüyor. Bünyesindeki 178 yurdu AFAD’a tahsis eden İlim Yayma Cemiyeti, gerek depremzede vatandaşlarımıza gerekse sahada çalışan ekiplere barınma desteği sağlıyor. Oluşturulan 6 lojistik merkezinden şimdiye kadar 10.861 aileye destek sağlandı.

Günlük 24.000 Kişilik Yemek Dağıtımı Yapılıyor

Depremin ilk gününden itibaren 10 farklı noktada kurulan mutfaklarla birlikte her gün toplamda 24.000 kişilik yemek dağıtımı vatandaşlarımıza ulaşıyor.  

Çocuklara Yönelik Eğitim Merkezi Açıldı

Depremde hayatını kaybeden Adıyaman İlim Yayma Eğitim Merkezi Yöneticisi Abdullah Can anısına çadırkentte çocuklara yönelik 10 çadırdan oluşan eğitim merkezi açıldı. Gönüllülerimiz ve Marifet Okulu Rehberlerimiz bu çadırlarda gün boyu çocuklarla birlikte eğitici-öğretici oyunlar, etkinlikler ve sportif faaliyetleri gerçekleştiriyorlar.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]