13. KARDEŞLİK VE SPOR ŞÖLENİ

Anasayfa Haberler Haber Detayı
08 Mayıs 2019 Çarşamba
13. Kardeşlik ve Spor Şöleni

İlim Yayma Cemiyeti Ortaöğretim Yurtları arasında 13. Kardeşlik ve Spor Şöleni 29 Nisan 4 Mayıs Tarihleri arasında G.S.B Kastamonu Yolkonak Tesislerinde düzenlendi.   

Türkiye geneli 13 ortaöğretim yurdumuz ve 300 öğrencimizin katılımı ile düzenlenen program rekabetten önce kardeşliğin ön planda tutulduğu, yeni arkadaşlıkların dostlukların tesis edildiği güzel bir program oldu.

11 Adet sportif branş, 3 adet kültür alanlarında yarışmalar düzenlendi. Öğrencilerimiz kamp alanında bulunan Paintball, Bisikilet ve Macera Parkuru etkinliklerinde eğlenceli vakitler geçirdilier. Kastamonu il gezisinde düzenlendiği programımızda Kastamonu’nun tarihi mekânları rehberler eşliğinde gezilerek öğrencilerimize anlatıldı.

Kapanış programımız 4 Mayıs Cumartesi günü, Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürü Reşat Aslak, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker, Kamp Müdürü Cem Namlı,  İlim Yayma Cemiyeti Genel Müdür Yardımcısı Nurullah Şimşek, Yurtlar Müdürümüz Gökhan Güzel, İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Selamlama ve açış konuşmalarının ardından öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Program sonunda öğrencilerimiz gelecek yıl düzenlenecek olan Kardeşlik ve Spor Şöleninin değerlendirmesini yapmaya başladılar.