İLİM YAYMA CEMİYETİ 64. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

Anasayfa Haberler Haber Detayı
07 Haziran 2023 Çarşamba
İlim Yayma Cemiyeti 64. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Kurulduğu günden bugüne kadar ilme hizmet yolunda Türkiye tarihinde önemli bir yer tutan İlim Yayma Cemiyeti’nin 64. Olağan Genel Kurulu; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve İlim Yayma Cemiyeti delege ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

İki oturumda gerçekleşen genel kurulun ilk oturumu, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ’ün selamla konuşmasıyla başladı. Tülün konuşmasında; “Güçlü ülke, güçlü toplum ancak güçlü sivil toplum kuruluşlarıyla mümkündür. Sivil toplum kuruluşları vücuttaki sinir uçları gibidir. Nerede bir ağrı olsa, bir boşluk oluşsa onlar hisseder önce onlar tedbir alır, hızlıca organize olarak el verirler inisiyatif alırlar. Yakın zamanda asrın felaketi olarak nitelendirilen ve ülkemizin tamamını bir şekliyle etkisi altına alan 6 Şubat depremini yaşadık. Yaygın ve geniş insan ağıyla ülke genelinde çalışma yürüten İlim Yayma Cemiyeti, tıpkı 1970 Gediz ve 1976 Van depreminde olduğu gibi 6 Şubat 2023 depreminde yaşadığımız ve 11 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketinden sonrada yaraların sarılması amacıyla inisiyatif almıştır. Cemiyetimiz deprem bölgesindeki yurtlarını deprem çalışmasında görev alan kamu personeli ve gönüllülerin konaklaması için hazır hale getirdi.” sözleriyle genel kurula hitap etti.

Sonrasında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü sırasıyla genel kurula hitaplarını gerçekleştirdi.

Divan heyetinin önderliğinde başlayan genel kurulun ikinci oturumunda İlim Yayma Cemiyeti Genel Müdürü Mesud Tan Faaliyet Raporuyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Raporların sunumunun ardından Divan Başkanı Hamza Akbulut yönetim organlarının seçimine geçti. Seçimin ardından Genel Başkan Yusuf Tülün bir teşekkür konuşması yaptı.

Dilek ve temenniler bölümüyle birlikte hatıra fotoğrafının ardından genel kurul sona erdi.

   Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

   (0212) 427 43 70

   [email protected]